
На 21 февруари 2019 в София се проведе конференция за дигиталното образование. Целта на форума бе да начертае пътна карта за дигитализация на образованието в България чрез споделяне на експертиза, добри практики, обмяна на идеи и локализиране на ресурси от представители на широк кръг заинтересовани страни – държавни и общински институции, училища, училищни настоятелства, родителски организации, НПО, бизнеса и медиите. Сред присъстващите бяха министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, Венелина Гочева и Гергана Паси (БТА).
Ученици, родители, учители и ръководство на 30. СУ присъстваха на конференцията, за да помогнат „България да стане по-добро място за живот“.