На 15 май 2026 г. в последния ден от юбилейната седмица се състоя тържественото откриване на втория STEM центъра в 30. СУ „Център за млади изследователи“. Той обединява направленията „Роботика и кибер-физични системи“, „Дизайн и 3D прототипиране“, „Природни науки“ и „Дигитални технологии“. Новото пространство отвори врати като дом на иновациите, науката и бъдещите откриватели. По време на откриването учениците демонстрираха работа с модерна дигитална техника – интерактивен под, интерактивни маси, графични таблети, моделиране, химични експерименти и роботизирани решения.
Ученици, учители и гости станаха част от вълнуващ момент, който поставя началото на още по-силно STEM развитие в училището.